تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات : بانک مسکن پایدارترین بانک درشبکه بانکی کشور میباشد

بازدید مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات از مدیریت اردبیل

جلسه فصلی گردهمایی روسای شعب و دوایر و کارشناسان مدیریت اردبیل باحضور مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزارشد.

جلسه فصلی گردهمایی روسای شعب و دوایر و کارشناسان مدیریت اردبیل باحضور مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزارشد.

آقای شیردل مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک  ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان از حضور درجمع همکاران اردبیل که به نمایندگی از مدیرعامل محترم واعضای محترم ‌هیات مدیره بانک صورت گرفته ابراز خوشالی نمود و گفت مدیریت اردبیل یک مدیریت موفق بوده و در پی چندین دوره توانسته است وضعیت خود رادر منطقه سبز در ارزیابی عملکرد حفظ نماید  و اگر کمی همت کند حتما میتواند مقام اول را دربین مدیریت ها درکشور بدست آورده ونیز جایگاهش را در استان بهبود بخشد .

 آقای شیردل  در خصوص  فلسفه هدف گذاری گفت یک بعد قضیه اینست که  هدفی برای  استانها  تعیین  میشود و مدیریتها موظف هستند تا برای رسیدن به آن هدف تلاش کنند و به یک جایگاه مشخصی برسند و موفق نیز میشوند ولی مهم ترین  بازخورد هدف گذاری اینست که این هدف عامل و انگیزه ای باشد تا واحد های بانک فارغ از رتبه بندی دربین مدیریتها و سایر استانها بتوانند سهم قابل قبولی ازمنابع داخل استان رانیز از آن خود نمایند و این خیلی مهم است ، لذا مدیریت اردبیل باید تلاش کند و باتوجه به وجود پتانسیل در مدیریت اردبیل که از مدیریتهای موفق کشور میباشد رتبه خود را در استان  که رتبه 8 میباشد ارتقا دهد و این مهم ترین اصل است.

مدیر امور فناوری اطلاعات گفت: در پرداخت تسیهلات باید همیشه بهداشت اعتباری را رعایت نمایینم و نباید به هر قیمتی تسهیلات پرداخت نماییم  چرا که پرداخت بی ملاحظه تسهیلات و عدم بازپرداخت  به موقع آن  توسط  تسهیلات گیرنده باعث  مشکلات بعدی ما می شود و نمیتوانیم به موقع به سایر هموطنانمان تسهیلات پرداخت کنیم و باید توجه نماییم که رشد در بانک باید بطور متوازن و در همه بخشها باشد تا بعدا دچار مشکل نشویم وی با توجه به جذب منابع ارزان قیمت  گفت وقتی بانک تاکید میکند که تسهیبلات ارزان قیمت پرداخت نماییم باید قبل از آن بتوانیم منابع ارزان قیمت بدست بیاوریم و این وظیفه سنگینی است.

آقای شیردل اضافه کرد بدلیل ماهیت و پیشینه بانک ، بانک مسکن  یک بانک اجتماعی محور و اخلاق محور میبا شد و نوع برخورد و انتظارات مشتریان بانک متفاوت تر از نوع برخوردشان دریک بانک خصوصی میباشد  و باتوجه به اینکه یکی از اساسی ترین نیاز های بشر تهیه مسکن میباشد ما در یک حوزه خاص و مقدس فعالیت مینماییم و مسکن اصلی ترین عامل پایداری خانواده و به تبع ْآن یک جامعه است و این وظیفه ما را چندین برایر میکند .به همین خاطر است که با توجه به این شرایط های موجود درروی چهار چوب خاصی  حرکت میکنیم  و توانسته ایم رشد 130 درصدی داشته باشیم و هم بعنوان پایدار ترین بانک کشورمطرح بشویم واین سخنی است که حتی مدیران سایر بانکها به زبان میآورند و به آن اقرارمیکنند و این نتیجه همان زحمات و از خود گذشتگی های همکاران  است که با شرایطی که کار میکنید انصافا آبروی 79 ساله بانک را حفظ نموده و این مسیر را با موفقیت طی کرده اند.

وی در خصوص مشتری مداری گفت  باید توجه داشته باشیم که  هزینه جذب یک مشتری جدید 6 برایرهزینه نگهداری یک مشتری فعلی است پس با برنامه ریزی دقیق و حفظ مشتریان کنونی و تلاش یرای راضی نگهداشتن آنان  و باجذب مشتریان خوب  و اطلاع رسانی دقیق سرویسهای بانک میتوانیم سهم خوبی از بازار داشته باشیم.

 مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات در خصوص  توجه ویژه  مدیر عامل محترم بانک ،آقای رحیمی انارکی به بخش فناوری و توسعه بانکداری الکترونیک گفت: بهره وری فارغ از سودآوری بالا توجه به بخش کارمز د محور بودن دارد و این همان نکته ای است که ما را مجاب میکند به سمت بانکداری الکترونیک و ارایه خدمات کارمزد محور برویم از طرفی  ما مانند سایر بانکها منابع  جذب می نماییم ولی با توجه به اینکه بانک توسعه ای هستیم  مجبوریم درتخصیص منابع،تسهیلات ارزان قیمت اعم ازتکلیفی و تبصره ای و... پرداخت نماییم به همین خاطر باید درجهت پر کردن این خلا و گپ،  به سمت خدمات کارمزد محور برویم.

 آقای شیر دل درادامه گفت مدیریت اردبیل یک مدیریت خوبی است و یک جنبش در استان ایجاد شده است و حاکی از یکدلی و کار گروهی در این مدیریت است و امید واریم این تلاشها منجر به ارتقا رتبه مدیریت نیز منجر شود.

 شیردل درخصوص  core bankingگفت  بسیاری از بانکهابی بزرگ حتی حرکت اساسی  در این بخش را آغاز نکرده اند  وما سالهاست که روی این بحث متمرکز شدیم و کارهای بزرگی شده است و باید به این نکته  توجه داشت که باید با آینده نگری بتوانیم سیستم بانکی جامعی داشته باشیم تا در آتی به مشکل نخوریم .وی گفت اولین کار برای آماده سازی جهت اجرای سیستم متمرکز بانکی تکمیل و اصلاح مشخصات و دیتای مشتریان میباشد  و تاکید میگردد در ثبت  مشخصات مشتریان جدید به هیچ وجه اهمال کاری نشود  تا بتوانیم به سلامت از این دوره عبور بکنیم .

 وی به انجام حدود95% از تراکنش های بانکی  دربانک مسکن  بصورت غیر حضوری اشاره  نمود و گفت این آمار بین 5 تا 6 درصد از میانگین شبکه بانکی بیشتر است چون ما اعتقاد داریم و اصل اینست که  سرویس را خوب ارایه نماییم و باید گفت که ما خیلی امکانات خوبی داریم ولی متاسفلنه نتواستیم به درستی تبلیغات خوبی را برای شناساندن آنها انجام دهیم.

 شیردل  گفت با اطمینان میگویم بغیر از ضعف دردستگاه کارتخوان به لحاظ خدمات الکترونیکی هیچ چیزی از بقیه بانکها کم نداریم. وی اضافه کرد باید دریک جا یک هزینه ای انجام دهیم تا درآینده  با افزایش بهره وری شاهد کاهش هزینه ها در سایر بخشها و به تبع آن در کل بانک باشیم ضمن اینکه  اگر درست هزینه نکنیم هزینه فرصت سوزی هم گریبانگیر  ما میشود  کما اینکه در بحث دستگاههای کارتخوان بدلیل نداشتن psp  بانک مجبور شدیم با شرکت های psp وارد مذاکره شویم و این کار باعث  شد تا به مروز زمان مشتریانمان به بانکهای دیگر جذب شوند تا چایی که دستگاههای کارتخوان را دراختیار  شرکت ناواکو  که یک شرکت صد در صد وابسته به بانک مسکن بوده و پرستل آن از بدنه بانک میباشد قراردادیم  وشاهد آن هستیم  که رشد خوبی هم  دارد. البته ضعف هایی دارد و بدلیل اینکه ناواکو  بومی خود بانک  بوده و ابزار دست مامیباشد  با حمایت بیشتر همکاران بانکی با استفاده از بازاریابی صحیح دستگاههای کارتخوان میتوانیم در این بخش نیزموفق شویم.

وی در ادامه سخنان خود به دو اصل مشتری مداری و کارمند مداری در بازاریابی اشاره نمود و گفت ما باید قدر همکاران را بدانیم  و دست آنها را بگیریم چراکه کارکنان علی رغم مشکلات زیاد کماکان در خدمت بانک هستند و باید قدر منابع مهم انسانی را دانست  وتوجه ویژا ای به کرامت انسانی داشت.  ضمن اینکه با احترام به مشتریان و درک آنها و شنیدن سخنانشان وراهنمایی صحیح  مشتریان بتوانیم آنها را راضی نگهداریم.

 

 

 

  در ادامه  آقای کوهی فرد مدیر شعب اردبیل  با اشاره به آمار و ارقام مربوط به فعالیت مدیریت اردبیل در سال گذشته  گفت ما درچندین دوره پیاپی توانسته ایم  وضعیت خود را در منطقه سبز حفظ کرده و درسال96 هم فقط با نیم درصد کمتر توانستیم رتبه 6 را درکشور بدست آوریم که این جای  بسی تشکر و  قدردانی از همکاران ساعی و تلاشگر مدیرت اردبیل  دارد.

 مدیر شعب اردبیل با اشاره به عملکرد مدیریت اردبیل در تمامی بخشهای مختلف اعم از جذب منابع و بانکداری الکترونیک و ... تلاش همکاران را ستود و گفت در بخش ممتاز با استفاده از پایین بودن ذخیره قانونی این حساب در بانک مرکزی توانستیم با افزایش و جذب منابع دراین بخش نرخ تمام شده پول را پایین بیاوریم.

وی  از افزایش زتبه مدیریت اردیل  دربین مدیریتهای هم درجه از رتبه 5 به رتبه 2 سخن به میان آورد و اضافه کرد با توجه به اینکه ما دربخش تسهیلات به اندازه کافی تسهیلات پرداخت نموده ایم و  رتبه اول درمدیریتهای هم درجه  را دارا هستینم انشااله و با کمک و همت همکاران بتوانیم بافعالیت بیشتر در بخش جذب منابع بیشتر درجه مدیریت را ارتقا  بدهیم. کما اینکه ما با استفاده از فرصتها در بخش آباد توانسته ایم منابع خوبی جذب نماییم.

مدیر شعب اردبیل  دربخش دیگر ی از سخنانش  بااشاره به انتخاب آقایان علیرضا بکروی رییس شعبه کارشناسان و محمد پناهی رییس شعبه فلسطین اردبیل در بین بانکداران برتر گفت افتخارمیکنیم که برای چند مین سال متوالی اردبیل در بین بانکداران برتر سهمیه دارد و این به دلیل همت و یکدلی و همدلی همکاران شعب مذکور میباشد  ضمن اینکه  شعبه کارشناسان ،فلسطین و کاشانی اردبیل  در جدید تربن رده بندی با ارتقا درجه روبروشده اند و این پتانسیل وجود دارد تا شاهد رشد و ارتقای ‌درجه  درتمامی شعب مدیریت اردبیل باشیم.

 در ادامه با توجه به حضور مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات در جلسه، رییس شعبه مرکزی و رییس دایره فناری مدیریت اردبیل  در خصوص  مشکلات سیستم های کامپیوتری مسایلی را مطرح نمودند  تا  با مرتفع شدن مشکلات مربوط به سیستم های بانک کارکنان بتوانند سهل تر به مشتریان خدمات ارایه دهند.

درپایان جلسه از آقایان علیرضا بکروی و محمد پناهی روسای شعب کارشناسان و فلسطین اردبیل که درسال 96 بعنوان بانکدار برتر کشوری و نیز کسب رتبه اول و دوم درارزیابی عملکرد انتخاب شده بودند با اهدای‌تندیس بانکدار برتر و لوح تقدیر از طرف مدیر عامل ونیز مدیریت اردبیل، تجلیل بعمل آمد.

گفتنی است درحاشیه این جلسه از آقایان انام زاده رییس شعبه مرکزی در پرداخت بیشترین مبلغ ضمانتنامه، علیرضا بکروی رییس شعبه کارشناسان  بدلیل پرداخت بیشترین تعداد ضمانتنامه ،‍ آقای سعید هوشیار و هادی پژوهی  روسای شعب صفویه و نیر بدلیل موفقیت  درکاهش وصول مطالبات ، آقای سیامک حسن زاده رییس شعبه نمین بدلیل  کسب رتبه اول درمیانگین نمرات سنجش اطلاعات شغلی در بین شعب  و آقای رعنا و نجفی مقدم روسای شعب حافظ اردبیل و مشکین شهربدلیل کسب رتبه سوم و چهارم در ارزیابی عملکرد سال96  با اهدای‌لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

ضمن اینکه از زحمات و همکاری آقایان فرهنگی و وثوقی ایرانی مسؤلین دفتر ناواکو و شرکت اندیشه گستر البرز نمایندگی اردبیل با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل بعمل  آمد.

  شایان ذکر است که مدیرامور فناوری اطلاعات و ارتباطات درجریان سفر به استان اردبیل از چندین شعبه  مدیریت اردبیل  ، صنوق امانات و نیز دفتر نمایندگی ناواکو در اردبیل بازدید بعمل آورد و بصورت رودر رو  با همکاران مدیریت اردبیل  درخصوص مسایل کاری سخن گفت در جریان مشکلات کاری قرارگرفت.
آخرین بروزرسانی 1397/3/31